Egyházi választások – 2024.

Általános Tisztújítás Gyülekezetünkben

2024. január 21 – február 4-ig

Ajánlási időszak gyülekezeti tisztségekre

Ajánlást, csak az egyházközség ajánlólapján lehet tenni, az ajánlólapon nem kötelező minden tisztségre ajánlást tenni! Kérjük, hogy ajánlását a templomban elhelyezett ajánlóládába helyezze!

2024. február 11. – Ötvened vasárnap (KÖZGYŰLÉS)

Jelöltlista véglegesítése és új tisztségviselők bemutatkozása

Fontos változás egyházunk választási törvényében, hogy a tisztségviselők nem automatikusan tagjai a presbitériumnak, így kérjük amennyiben egy tisztségviselőt (pénztáros, gondnok, kántor, jegyző stb.) a presbitériumba is jelölne, azt külön ajánlással tegye meg!

2024. február 25. – Böjt 2. vasárnapja (KÖZGYŰLÉS)

Választás gyülekezetünkben

A választáson csak az a 18 évet betöltött gyülekezeti tag vehet részt, aki szerepel a választói névjegyzékben. A névjegyzék aktualizálását az előző évi egyházfenntartói járulék befizetők listája alapján végzi a pénztáros! Ezért fokozottan kérjük, aki esetleg elmaradt az előző évi járulékbefizetéssel, január 31-ig rendezze befizetését!

2024. március 3. – Böjt 3. vasárnapja (Úrvacsorás Istentisztelet)

Leköszönő tisztségviselők köszöntése

2024. március 10. – Böjt 4. vasárnapja (Úrvacsorás Istentisztelet)

Új tisztségviselők beiktatása

Istentiszteleteink 11 órakor kezdődnek. A tisztújítással kapcsolatos események az Istentisztelet után kezdődnek.